„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”?

Przeciwnie. Ważne jest chyba tylko to, co TERAZ. Przeszłości nie ma. A JUTRA nigdy nie będzie. JUTRO zawsze występuje jutro, a my żyjemy w wiecznym DZISIAJ jedynie. To DZISIAJ jest szerokie, czasem ocienione przeszłością, czasem przepełnione trwogą lub nadzieją jutra, czasem nakłute metafizycznym niepokojem, jednak zawsze pozostaje sobą, czyli czymś ograniczonym, sprowadzonym do upływających minut. Człowiek jest tak samo skończony*.

Mój blog kończy dzisiaj dwa lata. Urósł brzdąc. Jak na drożdżach. Chciałabym podziękować wszystkim czytelnikom za obecność. I życzyć marzeń wzrastania, zdrowia, radości.

Lubię zaczynać od nowa**. Lubię pisać w nowym zeszycie, rozchylać strony nowego, pachnącego jeszcze drukarnią kalendarza. Lubię nowe, piękne notesy, czyste, niezapisane kartki. To jak możliwości do wykorzystania. Obietnice zmiany, przygody.

* Choć czasem może się wydawać nieskończenie głupi. Lub nieskończenie mądry.
** Lubię, choć mam poważne podejrzenia, że „nowy początek” jest wielkim złudzeniem.
Reklamy

2 myśli nt. „„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”?

  1. Dwa lata, a myśl taka, że miałabym ochotę wpisać ją jako motto w moim pachnącym nowością kalendarzu, moim nowiutkim piórem :) Czego życzyć dwulatkowi? Pozostań sobą, chciałabym powiedzieć, ale zdaję sobie sprawę, że te upływające minuty nieuchronnie zmieniają skończone istoty. Dużo czasu więc życzę, wolno płynącego, szerokim nurtem wydarzeń i ludzi, niosącego nadzieję, w naprawdę dobrym ocienieniu tych dwóch lat. Pozdrawiam serdecznie.

  2. Bardzo dziękuję za piękne życzenia :) Tak, taki czas jest potrzebny. Niech nie galopuje, tylko sobie wolno płynie. I niech nie zasmuca, tylko daje nadzieję.

    Nowy kalendarz? Nowiutkie pióro? Aż chce się zaczynać od nowa! Mam słabość do nowych kalendarzy, piór, zeszytów, notesów.

    Pozdrawiam serdecznie i życzę, by to, co nowe, było dobre i radosne ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: